Ventus is georganiseerd rondom 3 kennisgebieden: Benefit Management, Project Management en Service Management. Uiteraard vinden we deze kennis branche overstijgend en toepasbaar binnen elke branche. Neemt niet weg dat we in de afgelopen 13 jaar in een aantal branches enorm veel kennis en ervaring hebben opgebouwd.
Zo zijn wel al vanaf het begin actief in zowel de Telecom sector als in de Automotive. In de Telecom hebben we SMS-platformen gebouwd, settop boxen uitgerold, datacenters geconsolideerd, EAI-architecturen gerealiseerd en gewerkt voor namen als Vizzavi, KPN Quest, Unisource, NL-tree en Casema. Wie kent ze nog? En ook nu nog zijn we actief binnen de huidige grote spelers. Vanaf de oprichtingsdatum van Ventus (1 februari 1998) is er geen dag geweest dat Ventus niet voor een Telecombedrijf aan het werk was!
Ook in de Automotive zijn we zeer goed ingevoerd. Sinds 1998 zijn we actief in deze sector en dan met name in het gedeelte van de keten tussen de bestelling bij de dealer en de uiteindelijke aflevering. In deze jaren hebben we een enorme proces- en systeemkennis opgebouwd op een dusdanig niveau dat we hiervoor internationaal worden ingeschakeld.
Ook vanaf 1998 opereren we in de energie-sector. Hierbij lag in het begin vooral de focus op grootschalige ERP-implementaties (vooral SAP) en het optimaliseren van het facturatie-proces, later op de integratie van de vele kleine energie-leveranciers. In het midden van het eerste decennium van deze eeuw zijn vele projecten gedaan in het kader van de liberalisering van de energiemarkt en zeer recent zijn we nauw betrokken geweest bij de voorbereidingen van de invoering van de slimme meters. Energie genoeg dus!
Met betrekking tot de overheid werken we voor ministeries, provincies, gemeenten, zbo’s en uitvoeringsinstanties. We zijn volledig thuis in de bij de Overheid gebruikte architecturen en bekend met het politieke krachtenveld.
Ook voor banken en verzekeraars hebben we vele projecten tot een goed einde gebracht. Bij banken vooral projecten op het gebied van infrastructuur, bij verzekeraars bv. de laatste jaren met betrekking tot de verplichte levering van data ten behoeve van de vooraf ingevulde aangifte.
Binnen de industrie en logistiek worden we vooral ingeschakeld voor het begeleiden van software-ontwikkeltrajecten en pakketselectie en implementatie. In de bouw speelt vooral het effectief inzetten van IT in relatie tot het primaire proces van het bouwen. Hier is nog veel winst te behalen.
Daarnaast zijn we regelmatig actief voor branche-organisaties met name op het terrein van het optimaliseren en managen van hun IT-omgeving.























































