IT-systemen zijn opgezet in een IT-architectuur op basis van de op dat moment geldende strategie van een bedrijf. Wanneer de strategie veranderd kan het zijn dat de huidige IT systemen niet meer voldoen of moeten worden losgekoppeld. De IT-Architectuur moet dan worden aangepast.
Om IT-systemen te ontvlechten moet vooraf goed worden nagedacht over de benodigde functionaliteit die verdwijnt of behouden moet blijven, de modules daarin en de interfaces ertussen. Een dergelijk traject kent vele uitdagingen en vereist een gedegen voorbereiding. De IT-architectuur van hetgeen achterblijft moet worden aangepast, de IT-architectuur van het deel wat moet worden ontvlochten moet worden gemaakt. Het is vaak een hele opgave om te achterhalen welk deel van de infrastructuur een bijdrage levert aan welke functionaliteit. Zonder deze informatie is het doen van een ontvlechting echter bijzonder risicovol. Externe expertsie en ervaring kan dan een uitkomst zijn.
Ventus heeft de ervaring, de expertise en de tools om projecten m.b.t. infrastructuur op een efficiente wijze te begeleiden of uit te voeren. Wilt u meer weten over IT infrastructuur ontvlechting, neem dan contact op met Edwin Koose.
























































